Egypte
Egypte ligt in het noord oosten van Afrika en heeft een oppervlakte van meer dan een miljoen vierkante kilometer. Meer dan 90% van het landoppervlak is woestijn. Hierdoor is 99% van de bevolking gedwongen om op 3% van het totale landoppervlak te leven, de drukst bevolkte gebieden zijn rond de Nijldelta. Egypte grenst aan Libie in het westen, Sudan in het zuiden, de Mediterrane zee in het noorden en de Rode Zee en Israel in het oosten. Het oostelijke deel van Egypte over het Suez Kanaal is Sinai. Dit gebied heeft een aantal bergen waaronder Egyptes hoogste punt de Gebel Katherina (2642 meter) en Mount Sinai. Langs de middellandse zeekust zijn talrijke witte zandstranden te vinden. Ten noorden van Cairo splitst de Nijl zich in een groot aantal rivierarmen die in de Middellandse Zee uitmonden.

Egypte wordt begrensd door de Middellandse Zee, Soedan, Libië, de Rode Zee en Israël. De rivier de Nijl verdeelt het land in tweeën, terwijl het Suezkanaal voor een derde gebied gezorgd heeft: het Sinaï Peninsula . Het prachtige Afrikaanse land kent één van de oudste beschavingen ter wereld. De beroemdste historische monumenten zijn de piramides en de tempels rondom Luxor en Aswan. Het hectische Caïro is de grootste stad van het Afrikaanse continent. Hier vind je sporen van de oude Egyptische beschaving, de Griekse en Romeinse Oudheid, het Midden-Oosten, Afrika en het moderne Europa. Caïro ligt aan de Nijl en is een stad van verbazingwekkende diversiteit en activiteit. Alexandrië is de andere grote stad van Egypte. Alexandrië is moderner dan Caïro alhoewel het nog steeds gesierd wordt door talrijke historische bezienswaardigheden. Deze stad mag zeker niet op je programma ontbreken tijdens je bezoek aan Egypte.

De Egyptische geschiedenis is onlosmakelijk verbonden met de Nijl. Deze rivier is de bron van het economisch, sociaal, politiek en religieuze leven sinds er voor het eerst mensen in deze regio woonden. Ongeveer 5000 jaar geleden werden onafhankelijke rivierstaatjes samengevoegd tijdens de regering van Menes, die de grondlegger was van de eerste dynastie van koningen. Voor de meeste Egyptenaren is het leven en de leefwijze weinig veranderd gedurende honderden jaren. De 20ste eeuw heeft indruk achtergelaten in de vorm van merken als Levis, popmuziek en TV. Toch is het leven van vandaag de dag voor het grootste deel van de kleine boeren zoals het altijd is geweest. De meeste Egyptenaren hebben de algemeen heersende levensinstelling van het komt zoals het komt.

Valuta:
De Egyptische pond

Klimaat:
Behalve aan de noordkust heeft Egypte een typisch woestijnklimaat. Er is weinig of geen regen, matige tot grote hitte overdag en sterke afkoeling 's nachts. In de Delta is die werking veel minder. Behalve aan de noordkust heeft Egypte een typisch woestijnklimaat. Er is weinig of geen regen, matige tot grote hitte overdag en sterke afkoeling 's nachts. In de Delta is die werking veel minder. In de winter is het noorden koel, in het zuiden is het altijd mooi weer. In de lente kan hier de krachtige, gloeiend hete khamsin waaien. Langs de Rode Zee is het ook 's winters warm. Even ten zuiden van Aswan loopt de kreeftskeerkring; daar beginnen de tropen. Op de bergen in de Sinaï ligt 's winters soms sneeuw
De beste reistijd is alles buiten de zomer. In de zomer wordt het in Aswan en Luxor echt heel erg heet. Zo heet dat het niet leuk meer is. In november er nog steeds 38 graden Celsius. Off season is bovendien beter omdat het dan niet zo heel druk is overal.Zorg ervoor dat je altijd een fles water bij je hebt. Deze zijn bijna overal te koop.Zonnebrand is ook nodig, zeker als je richting zuiden gaat. In Aswan en Luxor is de temperatuur ook eind oktober nog boven de dertig graden.

Taal:
Arabisch, Engels (en soms Frans) wordt overal gebruikt.

Vereiste documenten:
een internationale reispas en een visum zijn verplicht. De reispas moet nog minstens 6 maanden na de terugkeer uit Egypte geldig zijn. Kinderen die ingeschreven staat op de reispas van de ouders hebben enkel een identiteitskaart met foto nodig.

Nuttige informatie:
In een islamitisch land als Egypte is het voor de westerling gepast zich enigszins terughoudend te gedragen. Openlijke blijken van genegenheid (zoenen, omarmen, hand in hand lopen) tussen man en vrouw leveren veel bekijks op en hebben soms woedende blikken of erger tot gevolg. Hetzelfde geldt voor kleding. In een land waar vooral de vrouwen hun lichaam van top tot teen bedekken, zijn korte broeken en mouwloze t-shirts ongepast. Aan zee liggen de zaken natuurlijk anders; niet al te gewaagde badkleding is daar geaccepteerd.

Over het algemeen is Egypte veiliger dan veel andere toeristische bestemmingen. Er is weinig criminaliteit en roofovervallen zijn vrijwel onbekend. Wel is er, met name in de provincie Assyut, een kans op politiek geweld. Informeer vooraf bij het Ministerie van Buitenlandse Zaken of er een reisadvies geldt. Het drukke verkeer langs de Nijl levert overigens veel grotere risico's op.

Het geven van fooien (baksheesh in Egypte) is gebruikelijk voor de meeste diensten, ongeacht de inconsequentie. In hotels en restaurants worden servicekosten van 12 procent in rekening gebracht, maar een extra fooi van 5 procent is gebruikelijk. Taxivergoedingen zijn meestal inclusief fooi, maar indien uw chauffeur een goede service heeft geleverd is een fooi van 10 procent gebruikelijk. De fooi voor piccolos en kruiers is gewoonlijk 1 pond (1,58 Euro). Veel mensen rekenen op fooien als aanvulling op hun inkomen, dus heb altijd wat kleingeld op zak. Geef geen fooien aan zakenlieden, professionals of anderen die zich als uw gelijke beschouwen. U kunt hen diep beledigen.

Men kan altijd een dokter raadplegen vooraleer naar Egypte te gaan om te zien of het nodig is een vaccinatie te ondergaan voor Hepatitis A, Typhus, Cholera, Gele Koorts en Tetanos. Over het algemeen loopt men in Egypte geen grote gezondheidsrisico's. Indien nodig kan men in de lokale apotheken de nodige medicamenten vinden en ook is het niet erg moeilijk een dokter te vinden die vlot Engels spreekt. Als men voorzichtig is met de hitte, enkel eet in plaatsen die er verzorgd uitzien en enkel flessenwater drinkt, is alles wat er kan gebeuren een eventuele diarree. Als men buiten de winterperiode reist, dient men op zijn hoede te zijn voor de zon. Egypte is een heet land. Niet te vergeten : genoeg water drinken, in de schaduw blijven en een hoofddeksel dragen. Koffie en thee verhogen de dehydratatie. Voor elke kop koffie moet men compenseren met een glas water, voor elke tas tee zelfs twee glazen water.

Toeristische dienst van Egypte
Avenue des Champs Elysées 90
75008 PARIJS
Frankrijk

Telefoon : 00331/456.294.42
Telefax : 00331/456.294.43

Website :
http://www.touregypt.net/  
 
terug naar landeninfo overzicht

......................................................................................................................................

 

All rights reserved by Staf Tours | Copyright © 2003 | home: www.staf.be